Dovolená na Baltu

Nedokážete si představit dovolenou u moře, ale na straně druhé máte rádi originalitu a nechcete jít tak říkajíc s davem? Nemusíte si rozhodně vybírat jen předražené byť atraktivní destinace. Velmi zajímavou dovolenou u moře si můžete dopřát i za velmi levný peníz a rozhodně to bude stát za to.

plachetnice v přístavu

Například se můžete vydat na dovolenou do Polska k Baltskému moři na poloostrov Hel. Velkou výhodou je, že se zde dokážete domluvit česky.

Samozřejmě dovolená zde má svá rizika spojená s tím, že se jedná o dost severní lokalitu, takže nikdo Vám nezajistí krásné počasí. Nicméně toto místo je atraktivní i v případě chladného počasí, protože kulturní i sportovní vyžití je zde rozhodně bohaté.

 

Velmi zajímavá turistická atrakce

Ubytování lze nalézt v městačku Wladyslawowo, Jastaria, Jurata nebo samotné městečko Hel. Využít zde můžete ubytování v soukromí, které je samozřejmě nejlevnější, ale jsou zde k mání také hotely, apartmány a kempy.

Velkou výhodou jsou zde písečné pláže. Je pravda, že zde je větrno, severní vítr je krutý zde platí, ale to ocení především surfaři.

Zdejší lokalita nabízí bohaté vyžití. Milovníci inline bruslí a cyklistiky si zde rozhodně přijdou na své, takže i v případě méně slunného počasí se zde můžete bavit.
silueta plavčíka

Ovšem je to i celá řada turistických atrakcí. Jedná se o významné turistické středisko, kde najdete Muzeum mořského rybářství, helský maják, najdete zde také fokáriu čili tulenárium. V nedalekém městečku Gdynia najdete obří oceanárium. Mnozí určitě rádi navštíví také město Gdaňsk, které se může chlubit obřími loděnicemi. Jedinečné jsou také překrásné písečné duny. Míst, která stojí za poznávání, je zde opravdu mnoho.

Další výhodou jsou nízké ceny a výtečná gastronomie. Zde si dovolenou můžete skutečně užít a nemusí Vás to nutně stát mnoho peněz.

Autem jste zde zhruba za pět hodin, velmi komfortní je ovšem také spojení vlakem a cesta vlakem Vás vyjde navíc velmi levně.

Dovolená na Baltu
4 (80.95%)21